Florya'da Antrenman

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Antrenmanın İzlenmesi

Adını Galatasaray'ın efsanevi forvet oyuncusu Metin Oktay'dan alan Metin Oktay Tesisleri, Florya'da 80 hektarlık bir alanda kuruludur.

Metin Oktay Tesisleri; Merkez Yönetim Binası, Kamp Binası, dört adet tam boy futbol sahası, Genç Takım Tesisleri, Kapalı Spor Salonu, Galatasaray Futbol Okulu, Galatasaray Hastanesi, restoranlar, eğlence alanlarının yanı sıra Galatasaray Basketbol ve Voleybol takımları için yapılmış olan eğitim tesislerinden oluşmaktadır.

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'nın yetkisi altında bulunan Futbol Okulu, ülkenin dört bir yanından seçilen küçük oyuncular için kalitesi resmi açıdan tamamıyla onaylanmış bir okul durumundadır. Yatakhanelerde kalan çocuklar bakanlığın eğitim programına uygun olarak eğitim görmektedir.

Maç öncesi futbol takımımızı yakından görmek, maç öncesi havayı onlarla birlikte solumak ve maçın havasına bir gün önceden girmek için hep birlikte orada olacağız. Teknik yönetim bazı maçlardan önceki antrenmanları, özel nedenlerden dolayı, seyircisiz yapabilmekte. Ziyaretimize denk düşmemesini dilemekle birlikte, böyle bir durum söz konusu olduğunda bizleri mazur göreceğinizi umuyoruz.